Aktivity školy

 • ATLETIKA - OKRESNÉ KOLO

  Dňa 29.05.2018, v nádherný slnečný deň, sa naša škola pod vedením p. uč. Mgr. Safkovej a p. uč. Štefka zúčastnila okresného kola v atletike žiakov a žiačok  na atletickom štadióne Akademik TU Košice, Watsonova 4/A, Košice. Súťažilo sa v týchto disciplínach -  žiačky: 60 m, 300 m, 800 m, diaľka, výška, kriketka, vrh guľou, 4x60 m, žiaci: 60 m, 300 m, 1000 m, diaľka, výška, kriketka, vrh guľou, 4x60 m.  Po privítaní účastníkov okresného kola sa žiaci a žiačky podľa súťažného rozpisu presunuli na stanovištia. Výkony našich žiakov v niektorých disciplínach  boli famózne  a zaslúžia si obdiv. Cítili sme, že niektoré disciplíny môžeme vyhrať a išli sme cieľavedome a s odhodlaním po víťazstvá  v jednotlivých disciplínach a to nám prinieslo aj individuálne umiestnenia na prvých troch priečkach. Weinberger Filip - 1. miesto - skok do výšky, Bodnár Martin  - 2. miesto - 1000m, Devaldová Diana - 1. miesto - 60m a 1. miesto - 300m, Devaldová Karin - 3. miesto - 800m, Terezková Liliana - 3. miesto - skok do diaľky a skok do výšky, Hrabovská, Devaldová. D, Hrabovská, Hakulinová - 2. miesto - 4x60. Úspešné umiestnenia  všetkých žiakov a žiačok nám priniesli zaslúžene celkové víťazstvo a ako družstvá sme sa umiestnili na prvých miestach a postupujeme na kraj.
  Týmto  chceme našim žiakom zagratulovať k 1. miestu a cennému postupu na  krajské kolo.
  Školu reprezentovali:
  Žiaci -  Martinčko Maximilián, Bodnár Martin, Markus Hilgner, Koch Christian, Turzák Tomáš,  Weinberger Filip, Rahman Rahib, Gašpar Jakub, Stašík Damián, Safko Sebastián Joná.
  Žiačky -  Čičaková Karin, Devaldová Diana, Devaldová Karin, Hakulinová Stanislava, Belišová Radka, Hrabovská Daniela, Terezková Liliana, Krafčíková Alexandra, Valentíková Ema, Mazačova Daniela.

 • ŠPORTOVÉ ÚSPECHY v mesiaci máj

  Dňa 03.05.2018 pod vedením p. uč.  Štefka sa naši žiaci zúčastnili  okresného kola v malom futbale mladších žiakov ZŠ – KE I Školský pohár SFZ  na  ZŠ Polianska 1, Košice, kde sme sa umiestnili na peknom 2. mieste a opäť sme získali medaily a pohár pre našu školu.
  Našim žiakom gratulujeme k 2. miestu.

  16.5.2018 sa 6 našich žiakov zúčastnilo KK súťaže Hľadáme nových olympionikov na atletickom štadióne TU v Košiciach. Súťažilo sa v disciplínach: beh na 60 m  chlapci, dievčatá, beh na 600 m  dievčatá a beh na 1000 m chlapci. Z našich atlétov sa najviac darilo Dianke Devaldovej zo 7. A triedy, keď potvrdila, že je nielen najrýchlejšou šprintérkou, ale bravúrne zvláda aj beh na strednú vzdialenosť. Odniesla si tak dve zlaté medaily: 1. miesto v behu na 60 m  a 1. miesto v behu na 600m. Dianke blahoželáme a držíme jej prsty v jeseni na Majstrovstvách Slovenska v Dubnici n/ Váhom.
  Zloženie družstva atlétov (mladších žiakov): D. Devaldová, D. Hrabovská, L. Terezková, M. Fedák, S. Safko, M. Sabó.

  Dňa 18.5.2018 pod vedením p. uč.  Štefka sa naši žiaci zúčastnili  Krajského majstrovstvá vo volejbale žiakov základných škôl v školskom roku 2017/18 na Základnej škole Strážske Mierová 1, kde sa naši žiaci  žiaľ po neúspešných zápasoch umiestnili na 5. mieste.  Víťazovi blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšom  kole. 

  Dňa 21.05. 2018 pod vedením p. uč.  Štefka sa naši žiaci zúčastnili XV. ročník FUTBAL CUP  žiakov v malom futbale pre školský rok 2017/2018 na ZŠ Masarykova 19/A, 04001 Košice I., kde sme po napínavom zápase o 3. miesto z 0 : 3 vyrovnali a nakoniec sme  vyhrali 4 : 3 a umiestnili  sme sa na peknom 3. mieste a opäť sme získali medaily a pohár pre našu školu.

  Dňa 22.5.2018  pod vedením p. uč.  Štefka sa naši žiaci zúčastnili "Zober loptu, nie drogy" Košice Futsal  v Angels arene, kde sme sa celkovo umiestnili na 12. mieste z 24 družstiev.

  Dňa 24.5.2018 pod vedením p. uč.  Štefka sa naši žiaci zúčastnili "Zober loptu, nie drogy" Košice Florbal  v Loki arene, kde sme v skupinu vyhrali 1.miesto a  postúpili sme na florbalovú olympiádu.  Našim žiakom blahoželáme a tešíme sa na olympiádu.

 • ORIENTAČNÝ BEH - krajské kolo

  23.5.2018 sa naši žiaci zúčastnili Krajského kola v orientačnom behu v Kysaku. Trať bola veľmi náročná. V tejto disciplíne sme nováčikom a zatiaľ získavame skúsenosti. Pochváliť musíme ale všetkých našich bežcov. Žiakovi Teovi Vargovi zo VII. B triedy sa v silnej konkurencii darilo z našich žiakov najlepšie a umiestnil sa na peknom 8. mieste.  Družstvo dievčat: D. Hrabovská, L. Terezková, D. Devaldová, R. Belišová
  Družstvo chlapcov: T. Varga, B. Kovalčík, M. Baločko, S. Safko

 • DRUŽSTVO MLADÝCH ZÁCHRANÁROV CO POSTÚPILO NA MS SR

  V areáli Centra voľného času Domino na Popradskej ulici v Košiciach si dňa 22. mája 2018  zmerali svoje sily žiaci zo základných škôl, ktorí sa dostali do krajského kola súťaže Mladých záchranárov civilnej ochrany. Súťažilo sa v šiestich disciplínach: civilná ochrana, zdravotnícka príprava, streľba zo vzduchovky, hasenie  malých požiarov, či  orientácia v prírode. Naša škola tam mala zastúpenie dvoch družstiev. Vo vyrovnanom bodovom výsledku družstiev na 2.- 4. mieste nakoniec rozhodol čas.
  Naše družstvo A skončilo na 3. mieste a družstvu B chýbalo len 29 sekúnd a nakoniec skončili na nepopulárnom 4. mieste. Sme radi, že aspoň jednému družstvu sa podarilo prebojovať na Majstrovstvá Slovenska a budú tak reprezentovať nielen našu školu, ale i košický kraj.
  MS sa uskutočnia v dňoch 6.-7. júna na Seneckých jazerách, tak im držme prsty!
  Skvelé výkony podali títo žiaci:
  3. miesto - družstvo A: P. Krattinger, T. Turzák, R. Belišová, L. Terezková
  4. miesto - družstvo B: S. Safko, T. Safko, K. Devaldová, K. Sovová

 • 278 ŽIAKOV NAŠEJ ŠKOLY TANCOVALO ŠTVORYLKU

  Mesto Košice sa 18. mája 2018 stalo prostredníctvom obyvateľov mesta – hlavne školákov prvého a druhého stupňa ZŠ a žiakov SŠ, účastníkom už X. ročníka jedinečného medzinárodného projektu - European Quadrille Dance Festival. Vyše štyritisíc ľudí, tancovalo v piatok štvorylku na Hlavnej ulici v Košiciach. Podujatie si získalo veľkú popularitu aj u žiakov našej školy, o čom svedčí vysoký počet našich tanečníkov 5.- 9. ročníka, a to 278. 

 • ŠKOLA V PRÍRODE

  V týždni od 14.5.2018 do 18.5.2018 sa naši tretiaci zúčastnili Školy v prírode. Privítala nás čarokrásna príroda Liptova. Mali sme možnosť navštíviť pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry - Vlkolínec. Príjemnou prechádzkou do Ružomberka sme strávili stredajšie popoludnie. Pán kuchár nás príjemne prekvapil grilovanou večerou. Počas pobytu nesmeli chýbať ani naše obľúbené spoločenské hry, pyžamová párty, karneval, veselý jarmok, zvieratkovo. Nezaskočil nás ani osviežujúci dážď, ktorý sme využili na návštevu vodného sveta v blízkej Liptovskej Osade. Pobyt v Škole v prírode naplnil naše očakávania a splnil stanovené ciele. 

  V týždni od 14.5.2018 do 18.5.2018 sa druháci zúčastnili Školy v prírode v Tatranskej Lomnici. Deti navštívili Botanickú záhradu a Múzeum TANAPu v Tatranskej Lomnici. V Relax parku Jazierko mali deti športovú olympiádu. Pri poznávaní tatranskej prírody deti absolvovali výlet okolo Štrbského plesa a niekoľko turistických vychádzok. Pobyt bol plný zábavno-súťažných hier, ako pyžamová párty s plyšákmi, karneval, bingo či tombola. Pobyt v Škole v prírode  zanechal v deťoch veľa zážitkov a upevnil priateľské vzťahy v kolektíve.

 • MATEMATICKÝ KLOKAN

  Dňa 19. marca 2018 sa 40 žiakov 1. a 2. ročníka zúčastnili najväčšej medzinárodnej matematickej súťaže Matematický klokan. Úspešnými riešiteľmi medzi prvákmi boli  Adam Belko, Michaela Kolárová, Oliver Kozák a Lívia Bella Bartoková. Úspešne klokanili aj Amália Bucková, Dávid Kostura, Katarína Lizáková a Aggelos Georgios Gkounos, žiaci 2. A a 2. B triedy. Všetci boli

 • DEŇ NARCISOV

  Na našej škole sa už stalo dobrou tradíciou, že sa aktívne zapájame do celoslovenskej akcie s názvom Deň narcisov. Tohtoročný dátum – piatok 13. apríla – sa možno zdal trochu magický, ale členovia nášho žiackeho parlamentu, ktorí uskutočnili zbierku na podporu onkologických pacientov, sa svojej úlohy nezľakli. Vďaka ich aktivite a hlavne vďaka príspevkom zo strany našich žiakov, pedagógov a ostatných zamestnancov sa vyzbieralo spolu 175 eur.
  Možno si poviete, že to nie je až taká veľká suma. Ale darovali ju ľudia s veľkým srdcom. A všetkým im patrí veľká vďaka.
  Poďakovanie ZŠ Tomášikovej

 • FYZIKA NÁS BAVÍ

  Dňa 14. mája 2018 sa na našej škole uskutočnila školská fyzikálna súťaž. Súťaž pripravila a zorganizovala pani učiteľka  Székelyová pre žiakov 7. ročníka. Do súťaže sa zapojili 14 žiaci, ktorí riešili úlohy zábavné, výpočtové, grafické, ťažšie i ľahšie, no všetky boli zaujímavé. Najlepší riešitelia dostanú malú odmenu. Víťazom blahoželáme.

 • DEJEPISNO - POZNÁVACIA EXKURZIA V POĽSKU

  V dňoch 9. a 10. mája 2018 sa žiaci deviateho a ôsmeho ročníka pod vedením pani riaditeľky, pani zástupkyne II. stupňa a pani učiteľky  Benderovej zúčastnili dejepisno -  poznávacej exkurzie v Poľsku. Cieľom bola návšteva mesta Wadowice – rodné mesto pápeža Jána Pavla II., Osvienčimu – symbolu holokaustu II. svetovej vojny a Krakova – kráľovský zámok Wawel a historické centrum mesta. Exkurzia splnila svoj cieľ, domov sme sa vracali s množstvom zážitkov a uvedomením si, že život je to najcenejšie čo máme.

 • ZLATO Z KRAJSKÉHO KOLA BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY

  Dňa 9. mája 2018 sa naše  žiačky pod vedením Mgr. Ivety Hladovej zúčastnili Krajského kola Biologickej olympiády kat. E, v  ktorom Simonka Dučaiová (IX.A) v odbore botanika získala krásne 1. miesto, čo jej zabezpečilo postup do Celoštátneho kola Biologickej olympiády, ktoré sa uskutoční v dňoch 13.6. -14.6.2018 v Košiciach. Vo veľkej konkurencii pekné 11. miesto v odbore botanika získala Lea Dučaiová (VII.A). Dievčatám blahoželáme a Simonke v Celoštátnom  kole prajeme čo najlepšie umiestnenie.

 • BOTANIKIÁDA - školské kolo

  Aprílový týždeň od 23.4. do 27.4.2018 sa niesol v znamení školského kola Botanikiády s podtitulom ,,Botanika na tanieri“. Žiaci 5. ročníka vyplnili on-line test školského kola Botanikiády,  ktorý obsahoval 20 otázok. Dvaja najúspešnejší žiaci Artur Pankuch (V.C) a Kamila Saloková (V.B) postúpili do  regionálneho kola, ktoré sa uskutoční v priestoroch Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach dňa 23. mája 2018.

 • ZBER PAPIERA

  V dňoch od 30.4. do 4.5.2018 sa uskutočnil v našej škole jarný zber papiera. Žiaci I. stupňa priniesli 2008,90 kg papiera. Žiaci II. stupňa nazbierali 2749,21 kg papiera. Spolu sme nazbierali 4758,11 kg papiera. Najviac papiera doniesli títo žiaci: Radka Belišová (9.A), Adela Belišová (6.B), Tamara Bretzová (1.A), Ema Kissová (1.C), Oliver Lešo (5.C) a Veronika Vajdová (1.C). Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa do zberu papiera zapojili.

 • ATLETIKA HROU A MINI VSE CITY RUN

  3. mája 2018 dopoludnia ZŠ Postupimská 37 v spolupráci s Maratónskym klubom Košice a Oddelením školstva Magistrátu mesta Košice, usporiadala v rámci Dní mesta Košice súťaž pre žiakov základných škôl - Atletika hrou. Družstvá  dievčat a chlapcov súťažili v týchto disciplínach: beh cez prekážky, skoky cik - cak, beh cez rebrík, štafeta 10 x 150 m. Naše družstvo pod vedením p. uč. Mgr. S. Safkovej vybojovalo pekné 3. miesto. Členovia nášho družstva: Johana Blaščíková, Sofia Frigová, Zuzana Podolinská, Laura Berdisová, Ela Saloková, Šimon Kovaľ, Artur Pankuch, Michal Musl, Jakub Gloček a Timothy Velat. Záverečnou disciplínou pre deti bol spoločný beh centrom mesta – Mini City Run. Aj tu sme mali umiestnenie, zo 45 chlapcov Artur Pankuch  dobehol na 3. mieste.
  Všetkým súťažiacim žiakom patrí veľké poďakovanie. 

 • DOBÝVANIE KOŠICKÉHO HRADU

  24. apríla 2018 sa naša škola opäť zapojila  súťaže "Dobývanie Košického hradu". Naše družstvo reprezentovali žiaci: M. Hilgner, J. Bugorčík, M. Baločko, T. Varga a M. Eštvaník. Súťažili v piatich disciplínach: lukostreľba, hod sekerkou, zápasenie, prechod pavučinou a  šerm. Spomedzi 12-tich družstiev "Juniorov" nám vybojovali krásne 3. miesto. 

 • PUTOVNÝ POHÁR OSTÁVA U NÁS

  Tretí krát sa podarilo družstvu našej školy obhájiť prvenstvo v súťaži Mladých záchranárov civilnej obrany a tým vybojovať, aby putovný pohár ostal už navždy u nás.
  Aj tento rok sme na Okresnom kole, ktoré sa konalo 24.4.2018 pri CVČ Domino v Košiciach, mali zastúpenie dvoch družstieva, no tentokrát sa obom mimoriadne darilo. Veď nielenže družstvo A zvíťazilo, ale aj druhé družstvo B sa umiestnilo na 3. mieste.
  Máme radosť, že z 22 zúčastnených škôl,  obe naše družstvá postupujú na Krajské kolo, ktoré sa uskutoční 22. mája 2018 v Košiciach. Žiakom, pod vedením p. uč. Mgr. S. Safkovej, držíme prsty!
  družstvo A: R. Belišová, L. Terezková, P. Krattinger, T. Turzák
  družstvo B: K. Devaldová, K. Sovová, S. Safko, T. Safko   

 • TOMÁŠIKOVA PLUTVIČKA

  Už tretíkrát sa mohli žiaci všetkých škôl nášho okresu Košice I. zúčastniť 3. ročníka plaveckej súťaže Tomášikova plutvička. Teší nás, že záujem o  našu súťaž stúpa, o čom svedčí počet zúčastnených škôl. Tento rok ich bolo s našou sedem: ZŠ Park Angelimum,  ZŠ Novomeského, ZŠ Hroncova, ZŠ Polianska, ZŠ Masarykova, ZŠ Želiarska. Súťažilo sa v rôznych individuálnych disciplínach, no neskôr prišli na rad i štafety družstiev. Sme radi, že sa nám podarilo obhájiť prvenstvo a vybojovať, aby putovný pohár ostal opäť doma, na ZŠ Tomášikovej. Veď nie nadarmo tu vychovávame žiakov - plavcov!
  Ďakujeme MČ Sever za záštitu a podporu tejto športovej akcie a všetkým žiakom a ich učiteľom za reprezentáciu svojich škôl. Dúfame, že sa o rok  na jar opäť všetci stretneme!
  Našu školu reprezentovali: K. Sovová, N. Marhefková, B. Lažíková, A. Krafčíková, V. Viziová, T. Turzák, M. Končík,  E. Miško, S. Safko.
  Výsledková listina

 • EXKURZIA BUKOVEC

  Žiaci 7. ročníka s RNDr. Helenou Polovičovou a Mgr. Stelou Safkovou sa 20. apríla 2018 v rámci Dňa Zeme zúčastnili exkurzie v týchto vodohospodárskych zariadeniach:
  1. Slovenský vodohospodársky podnik, štátny podnik - Vodná stavba Bukovec
  2. Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a. s. - Úpravňa vody Bukovec
  Prehliadka vodohospodárskych objektov bola doplnená odborným výkladom vedúcich prevádzok.
  Exkurzie splnili svoj cieľ.

 • ŠPORTOVÉ ÚSPECHY

  Dňa 19.04.2018  sme sa zúčastnili  okresného kola v orientačnom behu žiakov a žiačok ZŠ - KE I na ZŠ Bukovecká 19, Košice. Centrum pretekov Košice - Sídlisko nad jazerom. Naši žiaci tvorili 4-členné družstvá CH a D, ktorým bolo pridelené elektronické meranie SportIdent, ktoré sa používa na každom  kontrolnom stanovišti, kedy žiak vloží čip do otvoru jednotky a tým potvrdí jeho účasť na danom stanovišti. Všetci naši žiaci na tomto orientačnom behu okresného kola úspešne postúpili  na krajské kolo, ktoré sa bude organizovať v ZŠ Kysaku.
  Dňa 17.04.2018 sme sa zúčastnili  okresného kola v hádzanej žiakov ZŠ - KE I  na ZŠ Bruselská 18. Umiestnili sme sa na peknom 3. mieste a do školy si opäť odnášame medaily a trofej.
  Dňa 05.04.2018 sme sa zúčastnili na našej škole ZŠ Tomášikova 31, Košice okresného kola vo volejbale žiakov ZŠ - KE I. Umiestnili sme sa na krásnom  1. mieste a získali sme medaily, pohár a postup na krajské kolo, ktoré sa bude organizovať v Strážskom.
  Koncom marca 2018  sme sa zúčastnili  „Zober loptu, nie drogy“ – Košice Florbal 2018 na Lokomotíve. Umiestnili sme sa na peknom 2. mieste  a postupujeme do ďalšieho kola súťaže.
  Blahoželáme našim žiakom za všetky tieto krásne umiestnenia a postupy!

 • REMESELNÍCI

  Všetko vyzerá nádejne a priam ukážkovo. Dvojica v strednom veku sa konečne zmohla na vlastný dom. Chce to už len pár stavebných úprav a nič nebráni tomu, aby mohli byť už len šťastní. Pomôže aj poradenstvo rodičov a vízie o vlastnom rodinnom domčeku sa zhmotnia. A práve, keď to vyzerá tak nádejne, keď sú už len krôčik od vysnívaného pokoja, začnú sa diať tajomné veci.
  Čierna detektívna komédia dánskej súčasnej autorky Line Knutzonovej prilákala do divadla 20.4.2018 aj našich deviatakov pod vedením pani učiteľky Mihokovej. Spolu si pozreli veľmi zaujímavý príbeh a odniesli krásny umelecký zážitok.